The 1889 Society

The 1889 Society $500 to $999

Stephen Ahern ’81
Anna Alfiero ’62
Craig & Lourdes Ardel**
Darlene Bailey ’84
Patricia Banach**
John Barry ’73 & Paula Magee Barry ’74
Jim Belden
Eric Bourassa
Joseph Branciforte
Dawn Brolin ’92/’05 MS*
Daniel Bruce
Gloria Bucciarelli
Lori Buchetto-Smith
Francis Burnham Jr. ’53*
Barbara Candales ’74
Stephen ’84 & Dale ’73 Caruso
Branko & Aleksandra ’99 Cavarkapa*
John Chayka ’79
Bertice Chepyha ’83
Carmen Cid*
Todd & Sherri Clarke
Henry & Leslie Cullinane
Scott Dauphinee ’95*
Daisy & Nunzio De Filippis
Kathleen DeGray
Margaret Deguzis ’79
Gregory DeVeau ’87**
Andrew & Sara Dionne
Bernadette Dower-Hirst
Elaine Dugas Shea ’66**
David & Andrea Duthrie
Michael Endler ’81
Wendy Ernst ’93*
Kerri & Paul Jr. Frenette
Michael Gable**
Jeffrey Garewski**
Thomas & Robyn Geissler**
Lynn & Michael Georgetti
Jaime Gomez & Sofia Cortez-Gomez ’09 MS**
Carla Goodwin ’69
Ann Gruenberg ’80 MS**
Robert ’86 & Ann ’86 Hacker
Andrea & Keith Hall
John & Traci Hancock
Maria & Peter Hood
Emily Howard
Frederick Jr. ’87 & Virginia ’87 Hughes**
Carol & Joseph Iannantuoni
Milton Jackson ’05
Kristin Jacobi**
Frederick ’78 & Cynthia ’78 Johnson*
Michael ’97 & Amy ’98 Johnson
Stuart Jones
Deanne & Duane Kallgren
Kathleen Kennedy ’74*
Timothy & Carol Killeen
Andrea & Jeffrey Komornik
Susan & Steven Kosterich
Ashley Kowalyshyn ’15
Nancy & Jerome M.D. Lahman
Robert & Yolanda Langenauer
Linda Lennox ’80**
Joseph Lobe ’03*
Clifford Marrett ’03
Catherine Marrion
Loris Masterton
Denise Matthews**
Mary Mattke*
Joseph McGann**
Lawrence & Patricia McHugh*
Paul McHugh
Kathleen McManus
Eric Meisterling
Marsha & David Miller
Andrew ’89 & Monica ’86 Mitchel*
Kenneth Moorhead
Justin Murphy ’98**
Timothy & Janet Murphy
Phyllis & Clifford Jr. Parker
Judith Parmelee ’77*
Jennifer Pasieka ’06
Teresa Patch ’75*
James Patulak ’82
Alisa Pelletier ’85
David Perkins ’74
Francis Perrotti ’51**
John Pfohl ’88
Eric & Florence Pimer
Charles Pogmore Jr. ’13
Robert Jr. ’87 & Lori ’85 Polito**
Edith Prague ’65
Matthew & Susan Raynor
Lawrence ’76 & Deborah ’76 Rodriguez
Roberto Romano
Ryan ’00/’11 MS & Carrie ’00 Rose**
Anthony Ross Jr. ’80**
Heather & Marco Roy
Kim & Harry III Ruddock
Annette & Doug Ryan
William & Alison Salka
Salvatore & Mary Scalora
Stephen Scarangella
John Schmuecker
Kathleen Schoonmaker
Asa Scranton V ’87*
Arlene & James Jr. Scully
Laurens Smith, Jr. ’77*
John Smyth ’83
Philip ’82 & Geraldine ’82 Smyth
John Sr. & Donna Snell**
James St. Jean
Michael Stenko*
Michael & Wendy Strecker
Rhianna Suprenant ’02
Nickie & Sully Sutherlin
Danny Tenney ’79
Joseph Tolisano*
Clyde & Cynthia ’86 Washburne
Charles Webb**
Randy Wederstrom ’76
Steven Weinberger
Neil Welles ’88
Chris & Eileen Westfahl
Brenda Whalen**
John Wilson ’80
Joyce Wong
Laurie Wright
David & Suzanne ’91 MS Yeo**
Thomas Zakowicz ’06
Nick Zandonella
Anne & Robert Jr. Zeppieri
Joseph Zichichi
Mark Zurzola ’88

† Deceased Donor
* Donor for five or more consecutive years