Friends of Eastern

Friends of Eastern $50 to $99

Linda Adams ’70
Paulette Adams ’98
Gary Agasi ’66
Deborah Agripino ’04
Donna Albeke ’04
Tim Aldieri
Colton Alexander ’12
Gale Anderson ’73*
Darlene Andrade
Francisco & Judith Aragon
Scott Aresco
Ginger Armstrong ’94
Linda ’07 & Earle Armstrong
Imna Arroyo
Bonnie Ashton
Barbara Austin ’66
Mary Avery ’49 †
A. David Babbitt ’61/’73 MS*
Peter Bachiochi
Raymond Jr. & Lisa Baker
Thomas Balcerski
Marlaine & Nicholas Baldelli
Ronald Baldwin ’74
Constance & Ventura Jr. Barata
Kenneth Barber ’85
Glynn Baron Jr. ’90
Jorge Barrientos
Maureen Barron
Deborah Barry ’00
Benjamin Bartol ’99
Beverly & Michael Barton
Eunice Basta ’86
Cynthia & Barry Bean
Rhonda Beaulieu ’74
Christopher Beaupre
John ’06/’13 MS & Lindsay Beck
Kirk Belanger ’03
Carol Bell ’84
Peter & Adriane Beller
Nicholas Bellucci ’06
Robert Jr. ’85 & Mary Beth ’97† Bergsten
Kevin & Gwen Berkowsky
Virginia Berry ’92
Nicholas Bertora ’13
Robert Beverage ’90
Denise Bierly
Maureen & John Bike
Roseanne Bilodeau ’70*
Mitzy Blair-Forsythe
Carol Blancato ’68**
Lula Blocton
Robert & Laurie Bonanzio
Stephen Boskus ’91
Valerie & John Boudreau
Daniel Jr. ’99 & Shannon ’01 Bourbeau
Timothy & Nancy Boutin
Kendra Bova ’97
Kim Bowker ’90
Lisa Boyle ’98
Allison & John Brancato
Peter ’74 & Jacqueline ’92 Brenn
Diana Brennan ’97*
Stephen Bresciano ’08 MS
Gloria Brine ’68
Angela Brodeur ’02
Lora Brodeur ’81
Ellen Brodie
Iwona & Waldemar Brodzik
Linda Brown ’70*
Matthew Brown ’06*
Susan Bruening ’79/’88 MS
Jeri Buckholt
Hannah Buckley ’15
David Burr ’08
Lori Bushnell ’95
Holly Butler ’08*
Katherine Butler
Keith Butler ’79
William Butrymowicz ’72 MS
William Butts ’09
Barbara Calabrese
Anne Calcaterra
Marian & David Call**
Linda Campbell ’90
Faith Campbell Powers ’92
Ronald Capozzi ’73*
Dawn Capozzoli
Frank ’84 & Katherine ’84 Carbone
Sandra Carboni ’87
Meghan Carden*
Constance & Joseph Carenzo
Alisa Carlson
Christine & Richard Carpenter*
Joanne Carrano
Lida Carroll ’02
Elaine Carta
Jack Jr. ’82 & Christine ’82 Cassada
Theresa Castagno-Martens ’93
Courtney Caswell ’10
Agata Cavar ’94
Peter Cawley ’92
Daniel ’94 & Karen ’90/’06 MS Champagne
Barbara & Chester Chechoski
Robert Chenard ’98
Ian Cheney ’05
Jacqueline Cheney
Marie Chicoine ’66
Andzelina Chmielewski ’12
Christopher Chobot ’12 & Ashley Tremonte-Chobot ’13
Jason Cichowicz ’03
Gail Clark ’88
Leonard Clark ’85
Watson Coburn Jr. ’83
Stephen Cohan ’82
Skye Cohen ’03
Patrick Coleman ’02
Maura Collins ’09
David Connery ’96
Suzanne Conte ’69*
Hope Marie Cook**
Kathleen & Timothy Coon
Michelle Coope ’06
Timothy & Gail Coppage
June & Maurice Cordeau
David Corsini*
Andrea Costa ’89
Anna Crawford ’90
Eugene & Ann Crediford
Anthony Cristi ’96
Denise Cruz ’97/’01 MS
David Cummings**
Michelle Cumpstone ’82*
Pauline & John Cusick
Harriet Cutler ’66
Linda Cutler
Sherry D’Alessandro
Michael Daly ’90
Wendy Daly ’75**
Stewart Danziger
Thomas Daskal
Hailie Davis ’08
Patricia Davis ’69*
Michele & James Dayton
Jeffrey ’80 & Sandy ’78 Dearborn
Laura & Alexander Del Vecchio
Terrence ’85 & Elizabeth ’86 Delaney
Jocelyn DeMaio ’10 MS
Karen & Michael DeMartino
Carla Demers ’99
Margaret & Roger Demers
Steven Derby
E. Robert DeWeese ’97
Dawn & Gabriel Di Noto
Daniel Diaz ’10
Christine Dignoti
Jane Dion ’89
Kelsy Doheny ’10
Karen & Michael Jr. Doherty
Rhonda & Christopher Doherty
Virginia & Victor Domhoff
John Donnelly ’85**
Peter Doyle
Dorothy Drobney ’94/’02 MS*
Robert Dube ’15 MS
Shelley Dube
Charmine DuBrino ’92/’96 MS
Mary Ducat ’78*
Donna Dudish ’99
Carolyn DuFour ’87
Elaine Dumas ’97
Harry Dumeer ’68
Dolores Duthrie
Karen Dyrland Weaver
Irene Dzikas
Judiith & Ed Emilianowicz
Mildred & Thomas Engberg*
Christine Estelle ’66
Rachel Evans ’04
Megan Eza ’08
Carole Fahey
Maxim Fantl ’10
Ann Fasanelli
John Faski ’91
David Favale ’92
Judith Ferguson ’72
Charlene Ferranti ’04 MS
Patricia Ferraro ’86
Eleanor Fidelman ’77
Gail Filippetti ’86
A. Melissa & Doug Fisher
Kathleen Fisher ’92 ’99
Gayle Flanagan ’83
Steven Forman
Harrison Jr. & Nancy Fortier
John Fortunato ’95 MS
Colleen Fournier ’80
Denise Fournier ’88
Richard Fournier ’63*
Rhona Free**
Vicki Friedrich ’90/’00 MS
Raymond Frigon Jr. ’90*
Kelsey Fuller ’15
Charles III ’69 MS & Frances Funk
Lee Furlong
Mearlyn Gaffney
Karen & Paul Gagnon
Robert Gallo
Lidija Gamache ’73
Sonya Gardner ’11
John Gasper Jr. ’79**
Teresa & James Gendron
Teresa George ’04
Mary Germano ’86
Ronald & Hilery Gibbons
Nancy Giblin
Thomas Gibson ’96
Susan & John Gilronan
Sean Glasgow ’85
Michelle Goettlich ’82
Judy Goldberg ’74
Florence Goldman
Mayra Gonzalez-Cruz ’98
Frederick Gordon ’04
Tracy Gordon
Ronna & David Goslin
Philip Gosselin ’84
Alexander Gould ’14
Dorothy Grady ’89*
Denise & Dwayne Grant
Wayne Greene ’79
Richard ’53 & Judith ’63 Grenier
Annie Groom
Steve Guarino ’88
Christine & Ross Jr. Guastella
Suzanne Guerrucci
Lisa Gulino
Virender Gupta ’84
William Guzie ’11
Joanne Gyure ’94
Robert ’70 & Elaine ’71 Haddad
Elsie Hall ’63*
Tara Hall ’15 MS
Robert Handfield Jr. ’86
Cindy Hart
Christine Havens ’79
Patricia Hawley
Steven ’82 & Colleen ’82/’89 MS Hawrylik
Michael ’06 & Christina ’06 Hayden
Kenneth Healy ’81
Norman ’59 & Elizabeth ’62 Heckler
Thora Heeseler
Amy Hendel ’12
Jason Henry ’97/’08 MS
Robert ’64 & Elizabeth ’64 Henseler*
Elaine Hess ’89 MS
Sadie Hewes
Tyler Hewes ’02
Rebecca Hilbig ’79
Theresa Hill
Catherine Hiller ’55
Chadford Hilton ’94
Laura Hines-Jurgens ’64
Shanda Hinton ’96
Amy Hirakis ’81
Cynthia Hodis ’82
Alan Hoffman
Andrea Holbrook ’05
Heather Holliday ’07
Cale & Debra Holman
Carrie Holman ’00
Susan Holmes ’07
Alexander Holowaty ’87*
Jeffrey Holt ’97
James Homiski ’72
Ryan & David Hood
Doris Amy Hopkins ’92 MS
Harold Hopkins ’94
Leonard ’92 & Susan ’92 Howell
Barbara Hubbard
Beverly Hubbard
Janice Huntzinger
Rebecca Hurlburt
Walter Jabs Jr. ’95
Susan & Bill Jackson
Patricia James ’93
Lucinda Jamison
Wendy Jason ’99
Eileen Jensen ’69**
Clint Johnson ’03
Hazel Johnson ’51
Jennifer Johnson
Joan Johnson ’62
Susan Johnson ’77
Ann Jon
Barbara & Andrew Jones
Cheryl Kaake ’80
Daniel Kafalas ’00
Howard & Clara ’66 Kalnitsky
Gregory Kane**
Daniel Kearney ’96
Terence Keegan
Katie Kehoegreen ’12/’14 MS
Lynn Keleher ’77 MS
Mizan Khan & Therese Hart
Mitchell ’85 & Mary ’89 Kielbania
Jane King ’69/’73 MS*
Thomas & Laura Klett
Susan Klick ’98
Joan & Alan Kliger
Ruth Kneier ’71 MS**
Genevieve Koenig
Jessica Kokoszka
John Konow Jr. ’88
Richard Kopf ’78
Frank Kornacki ’91
Stephen Krajewski ’77
Barbara Krauss ’73
Pamela Kruh ’81
Bonnie Kuvalanka ’83
Anthony Kydd ’92 & Leslie Johnson-O’Brien ’93
William ’63 & Joyce ’63 Lafleur
Joseph LaFrance ’77
Scott Lambeck ’02
Shareen Langdon
Karen Laski ’78
Sandra Lasso
Helen & Clifford Lasto
Margaret Lavezzoli ’67*
Sandra Lavoy ’85
Cheryl Le Beau ’05
Pamela Leacu
Andrew & Lisa Lebowitz
Tom Leite
Paul Lemay ’03
Bradley & Laurie Leonard
Sheila Lepter ’80
John Leto ’74
Margaret Lettieri ’90/’98 MS
Marilyn Levine ’68
Carolyn Lewandowski
Barbara Lewis
Anthony & Christine Licata
Kristin Link ’89**
James ’63 & Anne ’63 Logan*
Marie Long ’57*
Sandra Long ’73*
Marlene Lopes
Sharon & Mauro Macari
Karen MacFarland ’96
Michael ’89 & Heidi ’89 Madow
Mary Mahler ’56
Tryntje & Daniel III Mahoney
Patricia Maines ’91
Rita Malenczyk**
Jacklyn Malizia ’91
Michael ’88 MS & Gertrude ’88 MS Mangione*
Katherine Manizza
Adrienne Mansfield ’57
Robert Manwarren ’68
Maxine Marcy
Eileen Margenat
Candice Mark ’76
Gail Marks
Katherine Marohn ’96 MS
Briant Marsh ’80 MS
Charles Marsh
Jennifer Marshall ’86*
Meghan Martelli ’04
Dorothy Martino
Mark & Shari Masinda
James Jr. ’75 & Janine ’73 Masso**
Brenda Maston ’00*
Tina Mateo
Jacqueline Mates-Muchin
Deirdre McCarthy ’10 MS
Frederick & Maryellen McCarthy
Florence McEwen ’77 MS
Katherine McGivern ’80
Gail & Wallace Jr. McKissick
Brian McLaughlin ’76
Cheryl McPherson-Davidson ’92
Frances & Dennis Melanaphy
Richard Memmott Jr. ’92*
Heather Merson ’08
Renee & Matthew Meskill
Michael Miarecki ’91
Ernest Miclette ’74
Nicholas Milano ’12/’14 MS
Peter Miller ’89
Ellen & Raymond Sr. Mincher
Abby Miner
Whitley Mingo ’13
Kathy & James Minicucci
Oswaldo Miranda ’14
Robert Mitchell Jr. ’98
Sheri Mitchell
Rene Moreno ’95
Andree Morin ’86
Laureen & Brian Morley
Becky Morrone ’71*
John & Maria Mosher
Annabelle Moyer
Daniel & Natalie Muchin
David Munson ’69*
Kevin & Pamela Murphy
Doris Nadile ’93
Edward Nadolny
Stephen & Sherryll Nadolny
John ’73 & Michele ’71 Nahas
Kevin Narus ’08
Lynn Nauss-Cipriano ’87**
Stephen ’02/’09 MS & Jacqueline ’13 Nelson*
Craig ’83 & Diane ’82 Nielsen
Andrew Nilsson
Dawn Noel ’91
Carol Norris
Bertram Nussbaum ’63**
Andrew Nuzzolilli ’11
Kelly O’Neil ’90
Patricia O’Neill
Michael O’Rourke
Phillip Obregon ’74
Thomas & Barbara OConnor
Gregory Oden
David Oravetz
Susan Osterhout
Kenneth Otzel ’79
Betty & William Ouellet
Javier Pagan ’00
Norma Paggioli ’90*
Elaine Pagliaro
Ernest Jr. & Louise Pagliaro
Patricia & Joseph Pallis
Richard Pantano ’73
David Parent ’84
John & Judith Parker
John Parkos
Ronald Patrylak ’88/’95 MS
Barbara Peburn ’64
Raymond ’78 & Colleen ’78 Peck
Stephen Pedneault ’89
Kristine Penny
Jeanette Perdew ’09
Janice Perkins ’76
David Perreault ’95
Mary Ellen Perrotti
Kinson Perry ’11 MS
Sharon Peterson ’87
Stephen Petro ’02
Patricia & Peter Phelon
Deborah Phifer
Johanne & William Philbrick
John Philibert Sr.
Loukas & Karen Philippas
Glenn Pianka ’86
Nadine & John Jr. Pieper
C. Dennis Pierce ’91
Douglas Pinard
Elias Pineda
Richard & Pamela Pinto
Cynthia Piscatelli
Jeanne Pitney ’80
Brian & Debora Presbie
Alan Provost ’75
Hermine Purvis ’55**
Rae Quinlan
Mohsen Rajaee ’90
Thomas & Lisa Ratliff
Christine Regan ’93 MS**
Jane & Edward Regan
Mary Reynolds ’84
Tamara Rich ’69*
Arthur Richardson ’85
Jessica Ringsted ’88
Martha & Myron MD Ritrosky
Lynda Rivas
Chelsie Rizzo ’12
Sharon Roady
Lisa Robarge ’99
Gary Roberge ’88
Darren Robert ’92*
Roger & Rita Robillard
Ronald & Denise ’98 Robillard
Deborah Rochefort ’81
Susan & Robert Roddy
Corey Rogalin ’10
Roberta Rogers-Bednarek
Jeffrey & Elizabeth Romeo
Mirian Rook ’73/’77 MS
Lauren Rosenberg*
Ellen Rosoff ’80
Jonathan Ross Sr. ’82
Ada Roth ’54**
Michael Rousseau ’85
Nancy Rucker
Mary & Harry Jr. Ruddock
Justin Russell
Katherine Russell
Allexandra Ryan
Christine Sacerdote ’74*
Elaine Sadler ’11
Steven Sage ’96
Rosetta & Joseph Jr. Salamone
Charles Sampson
Deborah Samson
Amanda Sanborn ’07
Janis Sawicki ’72
Stephen Sawtelle ’91
Jean Scardina ’83
Terri Schaffrick
Sarah Schauss ’10
Linda Schernau ’75
Doreen Schmoegner ’06
Cecilia & Edward Jr. Schreiner
Sarah Schuman
Michael Schwarz ’07
Diane & Frederick Scinto
Sabrina Scott ’15
Louis & Karen ’96 Scotti
Cheryl Sears-Thompson
Julie Senerth ’89
Ralph ’69 & Geraldine ’73 MS Serrilli
James & Nancy Shannon
Rose Shayler
Carole Sheffield ’69*
Elizabeth Sheridan ’01
Patricia Sherwood
Diane Shields
Adline Shihdanian
Roger Shourds ’99
Mary Ann Sines ’95/’99 MS
Elzina & Kulwinder Singh
Sarah Sinnett
Rose Sistare ’98*
Michael Sitowitz
Catherine Skiba ’79
Sherlene Skov ’70/’74 MS**
Carol Slicer ’84
Daryl & Kurt Smith
Lori Smith
Marylee Smith
Michael Smith
William Smith ’95
Carol Smith-Orlando ’86*
Daniel & Elizabeth Smyth
Henry & Dorothy Snider
Ann Solvold ’55
David Sonstroem
Joanne Speziale ’75
Michael Spigel ’09
Joy St. Martin ’88*
Susan Stack ’83 MS
Susan Staffaroni ’80
Eugene Stanley ’64
Megan Staples*
Debbie Staub
Kathleen Staunton
Rachel Steigleder
Peter Sticesen ’03
Mary Stone ’73
Sara Stone ’06
Gordon Jr. & Clare Strickland
Janice Strollo ’75
Michael Sullinger
Elizabeth Summa ’79
Alice Sumner ’90
Jessica Suplee
Steven Sutton ’82
Daniel Swartz ’98
Beth Sweetland-Bailey ’99/’07 MS
Donna Swessel
Ruth Swift ’64
Kathleen Tanner ’90 MS
Mary Tauro ’74*
Melinda Testori ’07
Ploynapas Thantaha
Eileen Thomas
Erin Thompson ’12*
Nancy Thorpe ’64
Christine Thurston ’12
Lisa & Robert Tierney
JoAnn Titus ’90
Dawn & Albert III Tolomeo
Nancy Toomey ’83
Jesus Torres ’04
George Townsend
Margaret Traskos ’63
Allison & Stanley Traxler
Andrew Tremberth ’10
Wayne Trembly
Amanda Trothier ’10
Marie Twomey ’60/’69 MS*
Susan & James Underhill
Kirk & Dawn Valencis
Deborah & Miguel Valentin
Anthony Verderame ’01
Linda Vertefeuille ’66/’75 MS
John Walker ’82*
Nicole Wallace ’99
Dawn & M. Damien Walsh
Nathaniel ’12 & Elizabeth ’12 Walsh
Deborah Ware ’99
Brooke Wayte ’10
William Webb Jr.
Dana Weber ’89
Lisa Weber
Dennis Welles ’89
Kirkland & Diane Westbrook
Theona Wheelock ’99
Maria Whitcomb ’93*
Doris White ’53
Jeffrey White ’99
Jean & Charles Whitehead
G. Mark Whitham ’97
Paul & Maria Wichmann
James Wiese ’94
Edward Wiezbicki ’63*
Wendi Wight ’89
Ira Wilkins
Elizabeth Williams ’03
Patricia Williams ’72
Thomas Williamson ’87
Mary Willmuth ’94
Adrienne Wimsatt ’91
Brian & Mariella Winthrop
Jeffrey & Mary ’86 Withey
Wendy Withycombe
John Jr. & Gail Woodcock
Stanley Woronik ’76
Daniel Yaffe ’08
David & Paula Zabilansky
Gail Zaicek ’76
Joseph Zambrano ’12
Maria Zangari-Medaglia
Charles Zezulka III ’64 & Carolyn Zezulka Schaefer ’66
Nancy & Richard Jr. Ziolkovski
Sherry Ziolkovski
Maria & Joseph Jr. Zone
Raymond Zujus ’87
Alaine ZuWallack ’03

† Deceased Donor
* Donor for five or more consecutive years